Vampir Dizileri - En İyi Yabancı Diziler Listesi

Vampir Dizileri

Doğaüstü karakterleri ve hikayeleri televizyon ekranlarına taşıyan vampir konulu vampir dizileri daha çok genç bir kitle başta olmak üzere her yaştan izleyiciyi kendine çekmeyi başarıyor. Farklı dünyalarından dolayı dikkat çekici nitelikler taşıyan bu diziler en iyi yabancı diziler şeklinde hazırlanmış olan pek çok listenin içinde yerini alabiliyor.

Vampirlerin, kurt adamların, hayaletlerin, büyücülerin, cadıların ve daha pek çok olağandışı karakterin yer aldığı bu diziler içerik bakımından oldukça geniş olduğu için kimi zaman aynı dizinin karakterler ile başka diziler yapılması da söz konusu olabiliyor. The Vampire Diaries dizisi en iyi yabancı diziler sıralaması içine katılan bu tür dizilerden biri oldu.

Vampir Dizileri - The Originals - Being Human - The Vampire Diaries - True Blood
Vampir Dizileri – En İyi Yabancı Diziler

Vampir Dizileri Ne Tür Hikayelerle Dolu?

Sayıları son yıllarda iyiden iyiye artan vampir dizilerinde genellikle vampirlerle insanların ya da kurt adamların mücadelesi ele alınıyor. Bunun dışında vampir avcılarının mücadelesini ele alan çok daha eski yıllara ait çeşitli diziler de bulunuyor. Eğer gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler gibi bir liste yapılsa mutlaka birkaç tane eski yıllara ait vampir dizisi bu listede kendine yer bulabiliyor. Hali hazırda günümüzde de yaygın şekilde izlenen pek çok vampir dizisini en iyi yabancı diziler başlığı altında görmek mümkün oluyor.

Vampir Dizilerinin Hikayeleri Sıradan Mı?

Pek çok izleyici sınırlı bir temaya sahip olduğunu düşünerek vampir dizilerinin hikayelerinin sıradan olduğunu düşünüp bu dizileri izlemekten geri durabiliyor. Ancak final yapmış en iyi yabancı diziler arasında bile kendine üst sıralarda yer bulan vampir dizilerinin olması ne kadar farklı senaryolarla karşılaşılabileceğini gösteriyor.

Son yıllarda çıkan vampir dizileri benzer konuları işliyor olsa da yine de Being Human gibi çok farklı bir dünyayı anlatan en iyi yabancı diziler izleyicilerin karşısına çıkabiliyor. Vampir dizilerinden hangilerini izleyeceğini seçmekte zorlanan kişiler için en iyi yabancı diziler imdb listeleri oldukça faydalı oluyor. Burada yüksek puana sahip olan diziler kişilerin izlemesi için iyi bir referans olurken aynı zamanda IMDB üzerinden dizinin içeriğine dair kısaca bilgi almak da mümkün olabiliyor.

En İyi Vampir Dizileri

  1. The Originals
  2. Penny Dreadful
  3. Buffy the Vampire Slayer
  4. Preacher
  5. Angel
  6. True Blood
  7. The Vampire Diaries
  8. Moonlight
  9. Being Human
  10. The Strain

En İyi Yabancı Diziler Listesi İçin Yorum Yazın