Netflix En İyi Yabancı Aksiyon Dizileri

En iyi yabancı diziler arasında en çok izlenen dizi türü aksiyon dizileri diyebiliriz. Sürükleyici içeriğiyle her sezon bitişi merak uyandırıyor açıkçası. Oluşturulan en iyi yabancı diziler listesinde, Netflix platformunda en çok izlenen aksiyon dizilerini bulabilirsiniz. İşte detayı detayına, Netflix platformunda mutlaka izlenmesi gereken en iyi aksiyon dizileri

Colony

Colony(Yabancı Aksiyon Dizileri - Netflix Aksiyon Dizileri)
Colony (Yabancı Aksiyon Dizileri – Netflix Aksiyon Dizileri)

Farklı gezegenden gelen varlıkların dünyayı işgale etmesi ve işgal sonrası yaşananları konu alan film oldukça heyecan verici. Dünya işgal girişimi ile bu işgale karşı olarak direniş örgütü meydana gelir. Örgüt lideri ise Geronimo adında gizemli biridir. Örgütün amacında işgalcilerin gönderilmesi vardır.

Bu durum zamanla amacından uzaklaşır ve masum insanların hayatını kaybetmesine sebep olur. Şehir artık duvarlarla örülmüş ve sıkı yönetim başlamıştır. Özgürlüğün kısıtlandığı bir rejim haline gelmiştir. Emirlere uymayanlar ise fabrika adı verdikleri yerlere götürülürler. Buraya götürülen kişilerin ise sadece itaat etmek ve direnme şansı vardır. Fabrikadan geri dönen kişiler ise olmaz.

Bölge 3 alana ayrılmıştır. İşgal zamanında ise oğlu bölge dışında kalan bir çift, oğullarını bulmak adına bölge dışına çıkarlar. Kaçarken yakalanan ve soruya alınan çiftlerin arasındaki Will eski bir ajandır ve kullanılmak istenir. Teklifi kabul etmediğinde ise ailesi ile Fabrika’ya gönderilmekle tehdit edilir.

The Witcher

The Witcher (Yabancı Aksiyon Dizileri - Netflix Aksiyon Dizileri)
The Witcher (Yabancı Aksiyon Dizileri – Netflix Aksiyon Dizileri)

The Witcher; Andrzej Sapkowski Polonyalı yazarın kitabından uyarlanmıştır. Kitap öncelikle seri halinde satışa sunuldu. Önce The Hexer filmine daha sonra ise The Witcher orginal adıyla diziye geçiş yaptı. Netflix izleyicisi tarafından merakla beklenen dizi aynı zamanda 3 video oyununda yer aldı.

Etkileyici bir konusu olan The Witcher, 13 Kasım 2. sezonu için izin alındı. Konusu; insanların uzun yıllar rahatlıkla yaşadığı alanlarına elf ve cücelerin gelmesiyle bir savaşın içinde bulmasını konu alıyor. Rivialı Geralt ise tek başına yaşayarak canavar avcılığı yapıyor. Dünyanın içinde bulunduğu kaderi değiştirecek bir çocuğun dünyaya gelmesini bekleyen Rivialı Geralt, artık savaşın tam ortasında bir mücadelede yer alıyor.

İnsanların; elf ve cüceler ile girdiği bu zorlu mücadelenin sonucu her sezon merakla bekleniyor. Farklı bir deneyim yaşayan izleyicilerin göstermiş olduğu ilgi ile yeni sezonun müjdesi verildi. Bu durumda heyecanla yeni sezonu bekleyen izleyiciler eski bölümleri gözden geçiriyor.

Z Nation

Z Nation(Yabancı Aksiyon Dizileri - Netflix Aksiyon Dizileri)
Z Nation (Yabancı Aksiyon Dizileri – Netflix Aksiyon Dizileri)

Amerikan dizileri arasında yer alan Z Nation, korku, komedi, drama türlerinde yer alan kıyamet sonrası dizi olarak izleyiciye sunuluyor. The Asylum tarafından geliştirilmiş olan Z Nation, Karl Schaefer ve Craig Engler yaratıcılarıdır. 12 Eylül 2014 yılı itibari ile izleyiciye duyurulmuştur. Washington’da çekilen dizi, 6 Kasım 2015 tarihinde 3. sezon olarak izleyicisiyle buluştu.

Zombilerle ilgili olan filmler arasında oldukça beğenilen ve dikkat çekici konusuyla dikkatleri üzerine çeken Z Nation, son dönemlerde en beğenilen netflix aksiyon dizileri arasında yer alıyor. Konusunda; ülkeyi istila eden zombileri ve bu istiladan kaçmaya çalışan bir grup insanın mücadelesini konu alıyor.

Virüsten 3 yıl sonra bağışıklığı olan tek kişiyi New York üzerinden Kaliforniya’ya götürerek, tek kalan laboratuvarda beklenmesini ve bu yolda 3.000 km’lik bir hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Laboratuvara giden bu uzun yolda zombilerden kurtularak ulaşmaya çalışan ekibin zorlu mücadelesi yer alıyor.

Van Helsing

Van Helsing(Yabancı Aksiyon Dizileri - Netflix Aksiyon Dizileri)
Van Helsing (Yabancı Aksiyon Dizileri – Netflix Aksiyon Dizileri)

2004 yılında Amerika yapımı olarak çekilen ve baş rolünün Hugh Jackman tarafından oynandığı aksiyon, korku türünde filmdir. Stephen Sommers ve Bram Stoker yazarı ve yönetmeni olduğu filmde, adında bir vampir avcısının yer aldığı karakter oldukça farklıdır. Van Helsing ve korku edebiyatı canavar karakterlerini bir arada aynı filmde yan yana getirmiştir.

Karpat Dağı’nda, Transilvanya adındaki gizemli ülkede geçen filmde, bölgede hala şeytani güçlerin olduğuna inanılır. İnsanların korkulu rüyası olan canavarların bulunduğu alan olarak bilinir. İnsanlığın tehdit altında olduğu ve bu yaratıkların sürekli insanları tehlikeye sokan saldırıları sürekli devam etmektedir.

Dizide 3 baş karakter yer alıyor. Bunlar; 1930 yıllarının efsane karakterleri olan Dracula, Frankenstein ve Kurt Adam’dır. Bu üç canavarın insanlığı yok etmek üzere kurdukları birlikteliği engellemek için canavar avcısı Van Helsing görevlendiriliyor.

Teen Wolf

Teen Wolf(Yabancı Aksiyon Dizileri - Netflix Aksiyon Dizileri)
Teen Wolf (Yabancı Aksiyon Dizileri – Netflix Aksiyon Dizileri)

Amerika yapımı olan The Wolf fantastik gençlik dizisi olup, 1985 yapımı Teen Wolf filminden esinlenmiştir. 2011 MTV Film ödülü alarak, ilk gösterimine 5 Haziran 2011 yılında geçti. Netflix izleyicisinin oldukça beğendiği Teen Wolf, gençlik dizisi olarak izleniyor. Kurt Adam konusunun yer aldığı film; korku, drama, doğaüstü, aksiyon, romantik ve komedi türünde gerçekleşir.

Günümüzde Netflix aracılığıyla izleyebileceğiniz sadece bir gençlik dizisi değil, her yaştan izleyicinin beğenisini kazanan en iyi aksiyon dizileri arasında yer alıyor. Film ve dizi olarak Netflix ile şifrenizi girerek izleyebilir ve en iyi yabancı filmleri aramanıza gerek kalmayacak bir seçim olabilir.

Locke & Key

Locke & Key(Yabancı Aksiyon Dizileri - Netflix Aksiyon Dizileri)
Locke & Key (Yabancı Aksiyon Dizileri – Netflix Aksiyon Dizileri)

Netflix; dizileri arasında yer alan Locke & Key, çizgi romandan uyarlanmış bir dizidir. Yazrı Joe Hill olup, çizimlerini Gabriel Rodríguez yapmıştır. Beğenilen çizgi roman türü daha sonra siz izleyicilerle buluşacak televizyon dünyasına geçiş yapmıştır. 2011 yılında ilk çekilen pilot bölüm Fox tarafından beğenilmemiştir. Birçok uğraşlar sonrası Lost yazarı tarafından tam 9 yıl sonra Netflix yapımı arasında yer alıyor. Konusu; görkemli bir evde geçiyor.

Bu görkemli evin sahibi adam bir cinayete kurban gider ve 3 çocuğu bu görkemli evde yaşamak üzere yola çıkar. Seatle’dan Massachusetts’in Hardford kasabasında geçen bu dizide anne ve 3 kardeşin gizemli hikayesi anlatılıyor. Evde gizlenen anahtarların tek tek bulunması kuyuda yaşayan şeytani varlık tarafından isteniyor. Anahtarlara ulaşmadan çocukları rahat bırakmıyor.

Punisher

Punisher (Yabancı Aksiyon Dizileri - Netflix Aksiyon Dizileri)
Punisher (Yabancı Aksiyon Dizileri – Netflix Aksiyon Dizileri)

Punisher; bir ajan ve teğmen olup, 6 dil bilen farklı görevleri olan biridir. Gerçek adı Frank Castle olarak bilinen Punisher; görevi gereği, mafya babasının değer verdiği oğlunu öldürmüştür.

Ailesi ile birlikte tatile giden Frank ise hiçbir şeyden habersiz başına gelecekleri bilmemektedir. Marvel çizgi romanı olan Punisher, karısı ve çocukları öldürüldükten sonra katillerin peşine düşer. Oldukça etkileyici olan ve aksiyon dolu bu dizi her geçen zaman daha fazla hareketli sahnelere ev sahipliği yapıyor.

The 100

The 100 (Yabancı Aksiyon Dizileri - Netflix Aksiyon Dizileri)
The 100 (Yabancı Aksiyon Dizileri – Netflix Aksiyon Dizileri)

6. sezonu ile izleyici karşısına çıkan The 100, 2049 yılında geçmektedir. Nükleer savaş sonrası hayatta kalan 400 kişinin yaşadığı 12 farklı ulustan olan insanların 97 yıl sonrasında yaşadıklarını konu alıyor.

Dünyanın yörüngesine yerleşerek hayatta kalmaya çalışırken bulundukları uzay istasyonunun artık yetersiz gelmesi, nüfusun çoğalması sonucu 100 kişiyi seçerek dünyaya göndermelerini ve dünyada bulunan dönüşenler, dağ adamları ile karşılaşmaları hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.