Hapishane Dizileri - En İyi Yabancı Diziler Listesi

Hapishane Dizileri

Sert kuralların geçerli olduğu, en azılı suçlulardan masum olmasına rağmen haksız bir şekilde içeriye girmiş olan insanların bir araya geldiği, hayatta kalma mücadelesinin yoğun bir şekilde hissedildiği hapishane dizileri en iyi yabancı diziler arasında her zaman yeri olan diziler oluyor.

Bu kadar farklı dünyalardan gelen insanları bir araya toplaması ile birlikte karakter ve olay zenginliği bakımından son derece başarılı hikayeler çıkıyor olması aynı mekanlar kullanılıyor olmasına rağmen izleyiciyi sıkmadan ilgiyle takip edilen diziler ortaya çıkarabiliyor. Sadece hapishanede geçen ya da hapishaneyle ara ara ilişkilendirilen hikayeleri olan diziler en iyi yabancı diziler sıralaması içinde üst sıralarda yer alıyor.

Final Yapılmış Yabancı Diziler
Hapishane Dizileri – En İyi Yabancı Diziler

Klasikleşmiş Hapishane Dizileri

Güncel haliyle hali hazırda yayınlanmaya devam edilen hapishane temalı dizilerden çok üzerinden yıllar geçmiş olsa da hala ilk günkü heyecanı ile takip edilen çok sayıda hapishane temalı dizi gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında öne çıkanlardan oluyor.

Bir tür nostalji havasının yanı sıra tarihi bir gerçekliğe de tanıklık ediyormuş havası veren bugünkü hapishane dizilerinin başlangıcını yapan klasik haline gelmiş en iyi yabancı diziler en çok izlenen dizilerden oluyor. Bu sebeple hapishane temalı dizi izlemek isteyenlerin eski yapımları izlerken zorlanması söz konusu olsa bile final yapmış en iyi yabancı diziler arasından keyifle izleyebilecekleri bir diziyi araması gerekiyor.

İyi Hapishane Dizileri Nasıl Bulunur?

Benzer temalara ve atmosferlere sahip olsalar da her zaman farklı olaylar ve karakterlerin içinde yer aldığı diziler olması sebebiyle en iyi yabancı diziler imdb sitesi üzerinden alınabilecek puanlarla değerlendirilerek seçiliyor. Bu yönüyle iyi bir hapishane dizisi izlemek isteyen kişilerin söz konusu hapishane dizilerini bu şekilde bulması gerekiyor.

Dizinin kısa bir konusunun yazılı olduğu IMDB açıklama bölümünden ya da dizide oynayan oyuncular arasından ilgisini çeken bir detay yakalayan izleyiciler en iyi yabancı diziler arasında kendi dikkatini çeken hapishane temalı dizisine ulaşabiliyor. Dram ögelerinin ağır bastığı hapishane dizileri suç, gerilim, aksiyon temaları açısından da izleyicilerinin beklentilerini karşılayan dizilerden oluyor.

En İyi Hapishane Dizileri

 1. The O.Z
 2. Prison Break
 3. Orange Is The New Black
 4. Unite 9
 5. Prisoner
 6. Bad Girls
 7. Porridge
 8. Colditz
 9. Buried
 10. Wenthworth
 11. Alcatraz

En İyi Yabancı Diziler Listesi İçin Yorum Yazın