En İyi 10 Yabancı Vampir Dizisi

Doğaüstü karakterleri ve hikayeleri televizyon ekranlarına taşıyan vampir konulu yabancı diziler daha çok genç bir kitle başta olmak üzere her yaştan izleyiciyi kendine çekmeyi başarıyor. Farklı dünyalarından dolayı dikkat çekici nitelikler taşıyan bu filmler en iyi yabancı diziler şeklinde hazırlanmış olan pek çok listenin içinde yerini alabiliyor. Vampirlerin, kurt adamların, hayaletlerin, büyücülerin, cadıların ve daha pek çok olağan dışı karakterin yer aldığı bu diziler içerik bakımından oldukça geniş olduğu için kimi zaman aynı dizinin karakterler ile başka diziler yapılması da söz konusu olabiliyor. Vampire Diaries dizisi en iyi yabancı diziler sıralaması içine katılan bu tür dizilerden biri oldu.

Vampir Dizilerinde Ne Tür Hikayeler Oluyor?

Sayıları son yıllarda iyiden iyiye artan vampir dizilerinde genellikle vampirlerle insanların ya da kurt adamların mücadelesi ele alınıyor. Bunun dışında vampir avcılarının mücadelesini ele alan çok daha eski yıllara ait çeşitli diziler de bulunuyor. Eğer gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler gibi bir liste yapılsa mutlaka birkaç tane eski yıllara ait vampir dizisi bu listede kendine yer bulabiliyor. Hali hazırda günümüzde de yaygın şekilde izlenen pek çok vampir dizisini en iyi yabancı diziler başlığı altında görmek mümkün oluyor.

Vampir Dizilerinin Hikayeleri Sıradan Mı?

Pek çok izleyici sınırlı bir temaya sahip olduğunu düşünerek vampir dizilerinin hikayelerinin sıradan olduğunu düşünüp bu dizileri izlemekten geri durabiliyor. Ancak final yapmış en iyi yabancı diziler arasında bile kendine üst sıralarda yer bulan vampir dizilerinin olması ne kadar farklı senaryolarla karşılaşılabileceğini gösteriyor. Son yıllarda çıkan vampir dizileri benzer konuları işliyor olsa da yine de Being Human gibi çok farklı bir dünyayı anlatan en iyi yabancı diziler izleyicilerin karşısına çıkabiliyor. Vampir dizilerinden hangilerini izleyeceğini seçmekte zorlanan kişiler için en iyi yabancı diziler imdb listeleri oldukça faydalı oluyor. Burada yüksek puana sahip olan diziler kişilerin izlemesi için iyi bir referans olurken aynı zamanda IMDB üzerinden dizinin içeriğine dair kısaca bilgi almak da mümkün olabiliyor.

En iyi 10 Vampir Dizileri

  1. The Originals
  2. Penny Dreadful
  3. Preacher
  4. True Blood
  5. The Vampire Diaries
  6. Legacies
  7. Being Human
  8. Dracula
  9. Moonlight
  10. Hemlock Grove

Yorum Bırak