En İyi 10 Yabancı Tarihi Diziler

Tarihle ilgili olaylar, karakterler, gelişmeler okununca ya da uzun bir araştırma sonucunda bunların bilgisine ulaşıldığında sağlam bir şekilde zihinde yer ediyor olsa da kimi zaman bu durum oldukça karmaşık ve zorlayıcı olabilir. Olayların takibini yapmayı zorlaştıran bu tür uğraşların yerine tarihe olan merakını artırmak isteyenlerin en iyi yabancı diziler sıralaması yapıldığında bu sıralamadaki tarih dizilerine bakması istediğine ulaşmasını sağlayabiliyor. Tarihteki önemli olayları ve karakterleri konu edinen çok sayıdaki dizi en iyi yabancı diziler arasında izleyicilerini bekliyor.

Tarihi Gerçekliği Anlatan Diziler Kalıcı Oluyor!

Herhangi bir ülkeyi derinden etkilemiş ya da dünya tarihinde önemli bir yeri bulunan hikayeleri konu edinen diziler gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında her zaman bir adım önde yer alan hikayeler oluyor. Anlaşılması çoğu zaman zor olarak görülen söz konusu olayların dizi pratiği ile birlikte işlenmesi keyifli bir şekilde bu olayları anlamayı mümkün hale getiriyor. Özellikle o güne kadar sinemaya ya da televizyon dünyasına dizilerle hiçbir şekilde aktarılmamış olan hikayelere ağırlık veriliyorsa en iyi yabancı diziler arasında dizinin yer alması şaşırtıcı olmuyor. Bugün tarih konulu yabancı dizilere bakıldığında en çok izlenen dizilerin aynı zamanda final yapmış en iyi yabancı diziler olması da beklenen bir durum olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Dizilerde Hangi Tarihi Olaylar Yer Alıyor?

Genellikle belirli ülkelerin yönetimlerinde kalan ve tarih açısından zorlu bir dönemi konu edinen hikayelere yer verilen tarih konulu en iyi yabancı diziler aynı zamanda zaman zaman İkinci Dünya Savaşı gibi tarih meraklılarının en çok merak ettiği konulardan da hikayesini alabiliyor. 1900’lü yılların başlarına kadar yaşanan olayların daha az yer bulduğu yabancı dizilerde genellikle gladyatörlerin dünyası, İngiliz krallığının çeşitli dönemleri, Roma dönemi gibi zamanlara yer veriliyor. Kişilerin ilgisinin olduğu tarih dönemlerine yönelik dizileri bulması için en iyi yabancı diziler imdb sitesinde yer alan bilgilerden hareketle isabetli bir tercih yapması da mümkün oluyor. Aynı siteden dizilerin puanlarına da bakılarak başarılı tarih yapımlarını diğerlerinin arasından elemek mümkün olabiliyor.

En İyi 10 Tarihi Dizi

  1. Band Of Brothers
  2. The Crown
  3. Vikings
  4. Unsere Mutter, Unsere Vater
  5. The Last Kingdom
  6. Marco Polo
  7. Da Vinci’s Demons
  8. Knight Fall
  9. Sons Of Liberty
  10. The Tudors

Yorum Bırak