Dedektiflik Dizileri - En İyi Yabancı Diziler Listesi

Dedektiflik Dizileri

Küçük yaşlardan itibaren dedektiflik hikayelerini ve romanlarını okuyarak büyüyen kişiler için dedektiflik dizileri çok başka bir yerde duruyor. Kendi hayal güçleriyle kazandıkları bazı becerileri ve fikirleri en iyi yabancı diziler arasındaki dedektiflik dizilerinde de görmek isteyen pek çok kişi bu tür dizileri izlemeye yöneliyor. Özellikle işlenen suçların zorlu olduğu dedektiflik dizisi söz konusuysa bu dizinin doğrudan en iyi yabancı diziler sıralaması içinde üst sıralarda yer alması söz konusu oluyor. Kimi zaman fantastik kimi zaman aksiyon kimi zaman da dram ögelerinin ağır bastığı dedektiflik hikayeleri izleyicilere geniş bir çerçevede en iyi yabancı diziler arasından seçim yapma olanağı sunuyor.

En İyi Yabancı Diziler
En İyi Dedektiflik Dizileri – En İyi Polisiye Diziler

Dedektiflik Dizileri Sürükleyici Oluyor!

Genellikle her bölüm başka bir cinayeti işleyen kişinin bulunması pratiği üzerinden ilerleyen dedektiflik dizileri bu yönüyle oldukça sürükleyici oluyor. Her bölüm farklı bir cinayetle karşılaşan ve bunun çözümünü farklı bir şekilde izleyen izleyicilerin ilgiyle diziyi takip etmesi de mümkün oluyor. Zaman zaman yaklaşık on bölüm gibi bir sezona yayılmış bazı hikayeler de gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında yerini alabiliyor. Bu hikayeler de sonunu merak ettirdiği için oldukça ilgiyle karşılanıyor. Oldukça stilize ve estetik kaygılarla hazırlanan dedektiflik dizilerini en iyi yabancı diziler arasından seçerek izlemek gerekiyor.

Dedektiflik Dizileri Sürprizleriyle İzleyiciyi Ayakta Tutuyor!

Yabancı dizilerin benzer temalara sahip olan dizilerinde zaman içerisinde konunun sıradanlaşması ve ilgi çekici yanlarını kaybetmesi söz konusu olabiliyor. Oysa dedektiflik dizilerinde her zaman şaşırtıcı ve sürprizli bir yol bulunarak hikayelerin anlatılması söz konusu olduğu için final yapmış en iyi yabancı diziler içinde bile pek çok dedektiflik dizisinin hala geçerli bir şekilde izleyicilerin en çok izlediği diziler arasında olduğu görülüyor. Kimi zaman diziden aldığı lezzeti başka bir dizide bulamadığı için izleyicileri daha önce izledikleri dedektiflik dizilerine tekrar yöneldiği de görülüyor. Kendi ilgisini çekecek dedektiflik dizisini bulmak isteyen kişilerin en iyi yabancı diziler imdb puanlarını referans olarak alıp düşük puanlı olanlara da şans vererek seçimini yapması gerekiyor.

En İyi Dedektiflik Dizileri

  1. The Wire
  2. True Detective
  3. Fargo
  4. Narcos
  5. Justified
  6. The Shield
  7. Boardwalk Empire
  8. The Bridge
  9. Luther
  10. Banshee

En İyi Yabancı Diziler Listesi İçin Yorum Yazın